• school  2

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2013 - 2014

Στις 2 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε επίσκεψη του σχολείου στο Αρχαιολογικό Μουσείο και στο Μουσείο Μοντέρνας Τέχνης στα πλαίσια της Bienale.

Στις 16 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε συμμετοχή του σχολείου στην εκδήλωση μαζικής εκπαίδευσης με θέμα δεξιότητες καρδιοπνευμονικής αναζωογόνησης στην πλατεία Αριστοτέλους.

Στις 12 Νοεμβρίου πραγματοποιήθηκε επίσκεψη της Α? Λυκείου στο Αστεροσκοπείο του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου όπου και έγινε παρουσίαση της λειτουργίας του τηλεσκοπίου και φαινομένων που έχουν σχέση με τα ουράνια σώματα και την εικόνα του ουράνιου θόλου.

Στις 20 Νοεμβρίου μαθητές της Β? Λυκείου συμμετείχαν στο πρόγραμμα της Ημέρας των Μεντόρων και επισκέφτηκαν κατά ομάδες τμήματα και σχολές Α.Ε.Ι. και ενημερώθηκαν για θέματα που αφορούν στη λειτουργία των σχολών, στο πρόγραμμα σπουδών και στην επαγγελματική αποκατάσταση.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla